Roheline logistika: kuidas oma tarneahel e-veoselehega jätkusuutlikumaks teha

Logistika

Logistikasektor on meie globaliseeruva majanduse sageli märkamatu selgroog. Enamik toitu, riideid ja muid tooteid, mis meid igapäevaselt ümbritsevad, on siia jõudmiseks läbinud pika teekonna üle maailma. See pealtnäha hõlbus, ent tegelikkuses keeruline masinavärk kaupade ning toodete liigutamiseks mõjutab keskkonda rohkem, kui me sageli arvatagi oskaks.

See mõju võib olla üsna ilmselge, näiteks kasvuhoonegaaside väljalase ja mürareostus. Tänaseks on transporditööstus üks peamisi keskkonnareostuse allikaid. Ameerika Ühendriikides moodustab transport lausa 30% kogu kasvuhoonegaaside emissioonist. Need mõjud võivad olla ka vähem silmatorkavad, näiteks puhtalt see ruum, mis transpordi infrastruktuuri alla jääb või saatedokumentidele kuluv paber.

Seetõttu on ka nii oluline, et logistikaettevõtted valiksid üha keskkonnasõbralikumaid lahendusi. Keskkonnasõbralik tarnestrateegia võib olla nii planeedi kui sinu äri hüvanguks.

Rohepööre toob kasu nii keskkonnale kui sinu ärile

Ühest küljest on rohelisem mõtteviis oluline suures pildis. Arvestades seda mõju, mis logistikasektoril keskkonnale on, on ka iga väike muudatus abiks. Teisalt aitavad efektiivsemad ning keskkonnasõbralikumad lahendused vähendada ettevõtte kulusid ja tugevdada jätkusuutlikku mainet nii äripartnerite kui klientide silmis.

Uuringud näitavad, et inimesed on üha enam valmis maksma kõrgemat hinda keskkonnateadlike ettevõtete toodete ja teenuste eest. Samas võib isegi väike muudatus anda arvestatavaid tulemusi nii ettevõtte ökoloogilise jalajälje kui üldise efektiivsuse mõttes.

Logistikaettevõtete võimalused on pea lõputud. Alates innovatiivsetest energiaallikatest, targast marsruudi haldamisest ning veokipargi kaasaegsena hoidmisest, lõpetades millegi nii lihtsaga nagu kaubaaluste vahetus või veoselehtede paberivabaks muutmine.

E-veoseleht muudab kaubaveo päriselt paberivabaks

Paberil veoselehtede kasutamine raiskab tohutult nii paberit kui aega. Iga saadetisega kaasneb mitu eksemplari veoselehti, mida tuleb käsitsi täita ning hiljem käsitsi tabelisse või raamatupidamistarkvarasse sisestada. E-veoseleht teeb selle protsessi kiiremaks, turvalisemaks ning keskkonnasõbralikumaks.

1MtdRVEj3HORc ayILLUYHw

Logistikaettevõte Taital Trans võttis Waybilleri kasutusele 2020. aasta alguses. Ehkki nad teevad alles esimesi samme paberivabaks saamise suunas, hoidsid nad ainuüksi esimese aastaga kokku umbes 30 000 lehte paberit. Samal ajal vähendasid nad veoselehtede haldamisele kuluvat aega 2–3 tööpäevalt mõnele tunnile kuus ning põhimõtteliselt kaotasid protsessist inimlikud vead.

Sageli julgustavad sellised väikesed sammud rohelist teekonda ette võtma ning üha jätkama. Taital Transi esindaja sõnab, et Waybilleri e-veoselehtede kasutamine on neid üleüldiselt keskkonnasõbralikumaks muutnud.

Kui ka sina soovid püsida logistika digitaalse ja ökoloogilise innovatsiooni esirinnas, siis kirjuta meile waybiller@waybiller.com või helista numbril +372 5397 0000 (Kert Kaspar).