Parim aeg e-veoselehe kasutuselevõtuks on praegu

Waybiller

Tundub nagu oleks see alles eile olnud, kui veokid 2020. aasta märtsis Poola-Saksamaa piiri sulgemise järel peaaegu 60-kilomeetrise järjekorra moodustasid. Tänaseks on selge, et pandeemia mõju maailma ning eriti logistikasektori toimimisele on pikaajaline, kui mitte püsiv.

Logistikasektor on globaliseerunud majanduse alustala. See, et ettevõttel on üle maailma kümneid, kui mitte sadu tarnijaid, tundus varem sama loomulik kui muru kasvamine. Kuid kes aitas neid tarnijaid kättesaadavaks teha? Logistikaettevõtted.

1tzZoan4FgQvEEt1PYRH6VQ

Nüüd seisavad nad aga silmitsi tegevuspiirangutega, mis võivad põhjustada tarneviivitusi, ülekoormust ning kõrgemaid tarnekulusid.

ICF-i (International Finance Corporation) raport “COVID-19 mõju logistikale’’ leidis, et erinevalt ookeani- ja õhutranspordist on maismaatransport globaalselt reeglina kättesaadavaks jäänud. See aga paneb autovedudele omakorda täiendava koormuse.

Logistikasektor oli isegi enne Covid-19 saabumist tehnoloogiarevolutsiooni keskmes. Näiteks veose jälgimise võimekus ning online lahendused olid ettevõtetele tuntavaks eeliseks.

Uued piirangud ja nõuded vaid suurendavad sead trendi. Samas pole see täna vaid efektiivsuse küsimus. Veofirmad ja nende veokijuhid peavad järgima Covid-19 piiranguid, et ennast ning teisi kaitsta.

Veose kohaletoimetamine hõlmab sageli palju näost-näkku paberimajandust — alates piiriületusest ja lõpetades veoselehtede täitmise, allkirjastamise ning üleandmisega. Ehkki kõik inimesed peaksid järgima turvanõudeid (nt distantsi hoidmine ja maski kandmine), paljud seda siiski ei tee. Ja isegi nõudeid täites on iga inimkontakt siiski risk.

Isegi surmavat viirust arvesse võtmata on paberil veoselehtede täitmine paras nuhtlus. See võtab palju aega, need kipuvad lauanurkadele kuhjuma või ära kaduma ning tekitavad üleüldse pidevat peavalu. Waybiller pakub paberil veoselehtedele turvalisemat ning tõhusamat alternatiivi.

E-veoseleht on kontaktivaba lahendus, mis muudab kaubaveo päriselt paberivabaks. Kogu infosisestus ja -töötlus tehakse internetis ning veokijuht ei pea üheski kohaletoimetamise etapis isegi veokist väljuma. Kogu asjaajamiseks on vaja vaid internetiühendusega seadet. Sellega kaob täielikult igasuguse näost-näkku kontakti vajadus — isegi veose vastuvõtjad saavad kättesaamise kinnitada internetis.

Lisaks vähendavad digitaalsed veoselehed raha- ja ajakulu ning suurendavad protsessi läbipaistvust kõigi asjaosaliste jaoks. Veoselehtede haldamise kulud vähenevad kuni 3–4 korda ja nende haldamine on kiirem ning täpsem.

dan kreibich pKlC5phDwCI unsplash scaled

Taital Trans võttis Waybilleri kasutusele 2020. aasta alguses ja ütleb, et veoselehtede ülevaatamine ning edastamine võttis neil varem iga kuu 2–3 tööpäeva. Nüüd kulub neil sellele iga kuu vaid mõni tund ja nad saavad ülejäänud aja pühendada oma põhiärile ning tegelikele eesmärkidele.

E-veoselehega saad andmeid sisestada, töödelda ning analüüsida vaid mõne klikiga ja reaalajas.

  • Koosta saatelehti liikvel ollesveokijuhid saavad e-veoselehti koostada vaid mõne klikiga. Selleks on neil vaja vaid internetiühendusega nutiseadet. Waybiller töötab igas nutiseadmes ning seda saab kasutada nii brauseris kui Android/iOS äpis.
  • Reaalajas ülevaade vedudest saatjale, vedajale ja saajale — saadetise reaalajas info on kättesaadav kõigile osapooltele. See teeb veose haldamise palju kiiremaks, kaotab tüütu käsitsi paberitöö ning vajaduse andmeid eraldi tabelisse või raamatupidamistarkvarasse sisestada.
  • Põhjalik aruandlus kõigi veoste kohta — kõikide vedude kohta on võimalik välja filtreerida veoselehed ning tulemus Excelisse salvestada. Seal on täielik aruanne kõikide veoselehtede peal olevast infost ning seda infot saab vastavalt enda vajadustele analüüsida.
  • Jälgi masinate liikumist reaalajas — Waybilleri Androidi ja iOS äpiga saad oma veose asukohta reaalajas jälgida. Samuti salvestab see veose teekonna ning seob selle veoselehega. Niiviisi saad kiiresti tuvastada, kui veos on valesse kohta rändama läinud.
     

Kas tead mõnda ettevõtet, kes võiks samuti paberivaba teed minna? Saada neile see artikkel edasi.

Tahad teada, kuidas ka sina saaks oma ettevõttes e-veoselehed kasutusele võtta? Kirjuta meile waybiller@waybiller.com või helista numbril +372 5397 0000 (Kert Kaspar).