Paar näpunäidet edukaks viljavedude hooajaks

Viljavedu - Waybilleri e-veoselehtede infosüsteem

Saagikoristuse kõrghooajal võib juhtuda põllumajanduses õnnetusi ja vigu. Pikad põldudel veedetud tunnid mõjutavad und ja toitumist, mis omakorda põhjustavad väsimust ja tähelepanu hajumist. Õnnetusi juhtub nii põldudel kui ka teedel.

Panime kirja mõned näpunäited kuidas hooaeg edukalt ja ohutult mööda saata:

Olemasolev seadme hooldusplaan

Seadmed tuleks varakult ette valmistada ja veenduda, et kõik seadmed sisaldavad sobivaid turvafunktsioone, töötulesid jne. Töötajaid tasub koolitada ohutus eesmärke järgima ja õnnetuse korral välja töötama hädaolukorra lahendamise plaani.

Ohutu liiklemine

Maanteel liigeldes võib juhtuda, et mööduvad autojuhid ei arvesta aeglaselt liikuvate põllutööseadmetega. Siinkohal on oluline, et teie töölised oleksid tähelepanelikud seadmeid ühelt põllult või talust teise viies. Eriti oluline on see tipptunni ajal, kui maanteel on tavalisest tihedam liiklus.

Ohutut liiklemist mõjutab suuresti ka ilmastikuolud. Kuuma ilmaga võib teekate muutuda pigiseks ning on seetõttu libedam ja nõuab rohkem tähelepanu liigeldes. Libedaks muutub teekate ka pärast vihma. Siinjuures pole oluline kas tegu on maanteega või kruusateega, kuna vihm mõjutab igasugust teekatet. Lisaks halveneb vihma tõttu nähtavus ning tasub olla teiste liiklejate suhtes eriti tähelepanelik.

Miks on oluline korjata saaki õigesti ja kuidas saab Waybiller protsessi efektiivsemaks muuta?

Saagikoristusaeg on talupidajatele ja farmeritele kõige kiirem aeg. Farmeritel on isegi erikalender korje kuupäevadel silma peal hoidmiseks, et vältida vilja raisku minemist, kuna erinevaid sorte koristatakse erinevatel perioodidel. 

Põllult kogutud andmeid kasutades saab alustada järgmise hooaja plaanide koostamist. Suureks abiks on detailide ja statistika hoiustamine ühes kohas. Waybilleri e-veoselehtede tarkvara on loodud just sellel eesmärgil. Aasta jooksul võib lihtsalt ununeda kui mitu koormatäit saaki kokku tuli.

Nutika tarkvara ja e-veoselehtede kasutamine aitab teil kontrollida veetava teravilja kogust, eraldada ja kontrollida teravilja tüüpe, pidada arvet vedude arvul ning transpordile kulunud ajal.

Waybiller on võimalik liidestada ettevõtte raamatupidamistarkvaraga, muutes arvete väljasaatmise protsessi äärmiselt lihtsaks. Andmed on võimalik Waybilleri keskkonnast saata ühe nupulevajutusega otse raamatupidamistarkvarasse. Sedasi saab vältida mitmekordset andmesisestust ja manuaalset käsitööd. Näiteks on Waybilleriga juba liidestatud online raamatupidamisprogramm Merit Aktiva, aga ka Standard Books, Directo, MS Dynamics jpt.

Kui soovid teada kuidas saaksid oma ettevõttes e-saatelehti kasutama hakata, siis kirjuta meile aadressil waybiller@waybiller.com või helista numbrile +372 699 1636 (Kreete).