Kuidas Waybiller aitas Ruu Kivil saavutada logistika korralduses reaalaja ülevaate

2020 aasta kevadel alustas Ruu Kivi osalist üleminekut paberveoselehtedelt e-veoselehtedele. Neid motiveeris muutusi läbiviima soov vähendada manuaalset andmesisestamist, vajadus reaalaja andmete järgi ja partnerite positiivne tagasiside. Peamised murekohad paberi kasutamisel olid veoselehtede paberkoopiate kogumine ja hoiustamine; sealhulgas partnerite erinevad asukohad, mis nõudsid palju aega ühest kontorist teise sõitmisel. Vajaliku informatsiooni leidmise peale kulus tohutult aega ja see oli ebaefektiivne. Enne Waybilleriga koostöö alustamist sai kaalutud erinevaid variante Baltikumis.

Ruu Kivi vahendab Eesti turule kõrgkvaliteetset graniitkillustikku, mida kasutatakse erinevateks otstarveteks, nagu näiteks teekatete pindamistöödeks, libedusetõrjeks, raudteeballastiks ja asfaltbetoonsegude ja betooni valmistamiseks.

 

Vajadused:

  • Saada lahti paber saatelehtedest ja nende kogumisega/hoiustamisega tekkivat ajakulu.
  • Saada reaalajas ülevaade veoste kohta. 

Väljakutsed:

  • Paberveoselehed kokku kogumine toimus erinevatest asukohtadest
  • Logistika informatsioon liikus aeglaselt
  • Aeganõudev aruandlus ja raamatupidamine

 

Tulemus

Ruu Kivi liikus üle Waybilleri elektroonilise veoselehe rakendusele, et hoida aega kokku. Enne Waybilleri kasutusele võtmist käisid Ruu Kivi töötajad saatelehti erinevates kontorites kokku korjamas. Waybilleri abil mindi üle digitaalsesse keskkonda, mis hoiustas kõiki saatelehti ühes kohas ja muutis lehed reaalajas ligipääsetavaks. Lisaks otsustas Ruu Kivi ühendada Waybilleri Merit Aktiva raamatupidamissüsteemiga. Selle tulemusena ei ole neil põhjust hoida arvepidamist kahel patvormil samal ajal või sisestada sama informatsiooni mitu korda, kuna kõik dokumendid sünkroniseeritakse samaaegselt. Rohkem informatsiooni Merit Aktiva raamatupidamissüsteemiga ühendamise kohta leiab siit.

Logistika korraldamine Ruu Kivis muutus tänu Waybillerile koheselt efektiivsemaks. Lisaks informatsiooni digitaliseerimisele muutusid ka paljud teised protsessid lihtsamaks, nagu näiteks sõidu reaalajas ülevaade, saatelehtede staatus ja kuidas planeerida järgmist sõitu.

Transpordi staatus näitab firmale reaalajas veose asukohta. Selle kontrollimiseks ei pea firmaesindajad enam helistama juhtidele või saatjatele vaid saavad kogu informatsiooni rakendusest otse kätte. Lisaks on väga oluline täiendus ühendus karjääridega, kus sisestatakse veose täpne kaal pärast kaalumist automaatselt saatelehele. Waybiller töötas viimaste kuude jooksul karjäärist tuleva veose kaalu automatiseerimise kallal. Projekt sai testitud ja kohe käiku lükatud 2021 aasta märtsis. Ruu Kivi sai esimeste seas seda uuendust testida ning projekti tagasiside oli samuti positiivne.

Firma esindaja sõnul ei olnud neil raskusi süsteemi tundmaõppimisega. Waybiller on kasutajasõbralik rakendus – olles süsteemi selgeks saanud, pole ka tulevikus probleeme oodata. Waybilleri süsteeme uuendatakse regulaarselt ning need on enamasti kohandatud vastavalt klientide nõudmistele.

RKQuote e1631100105640

 

Veel märgib firma esindaja, et integreeritud lähenemine on äärmiselt oluline logistika digitaliseerimises. Selleks, et süsteemi kasutada maksimumini ja olla transpordi osalistele praktiline, peab olema elektrooniline lahendus vastu võetud kõigi poolt.

Kui soovid teada kuidas saaksid oma ettevõttes e-saatelehti kasutama hakata, kirjuta meile aadressil waybiller@waybiller.com või helista numbrile +372 699 1636.