Kuidas Waybiller aitab Taital Transi paberivabaks muuta

2019. aasta teisel poolel registreeriti Eestis esimene 4-teljeline paarisratastega kallur. Maksimaalse 52-tonnise autorongiga Eesti teedel seaduslikult liikumiseks oli vaja lisaks teistele tingimustele kasutada ka e-veoselehte. Seetõttu hakkasid veoettevõtted (sh ka Taital Trans) otsima sobivaid lahendusi ning jõudsid Waybilleri tarkvarani.

Taital Trans tegeleb erinevate transportteenustega ning Waybilleri igapäevaseks kasutajaks hakkasid nad COVID-19 pandeemia kõrghetkel.

Millist väärtust on Waybilleri kasutamine toonud Taital Transile?

  • Nende kontorilaudadele ei kogune enam tohutuid paberimägesid;
  • Ettevõte on säästnud mitmeid tööpäevi, mis varem kulusid paberist saatelehtede kontrollimisele;
  • Vigade tegemise võimalus on peaaegu välistatud;
  • Mugav juurdepääs nii sõidukite asukoha kui nende liikumismarsruutide kohta;
  • Tööd saab teha mugavalt mobiilist ja seega ei pea töötajad enam sülearvutit kaasas kandma.

Waybilleri kasutamisega igapäevaselt seotud Taital Transi esindaja Kärt Raudsepp leiab, et saatelehtede kontrollimine ja nende arveteks loomine on oluliselt mugavamaks tehtud ning kogu Waybilleri meeskond on aidanud ettevõttel uue tarkvaraga kiiresti kohaneda.

Taital Trans tegeleb kallur-, treiler-, hakke- ja kaubavedudega nii rahvusvaheliselt kui ka üle Eesti. Varem ei ole nad ühtegi alternatiivset logistikasüsteemi kasutanud, kuid nüüdseks võib Taital Transi autojuhtide kohta öelda, et Waybilleri tarkvara on nende jaoks igapäevatöö lahutamatu osa. Waybilleri kasutuselevõtt oli ettevõttele väga lihtne. Ka juhid, kes ei olnud nutitelefonidega sina peal, õppisid süsteemi edukalt ja kiiresti ära.

„Tarkvaraga harjumine võttis vaid 3–5 tööpäeva. Hetkel ei ole kellelgi probleeme tarkvara kasutamise ega rakenduse mõistmisega.”, mainis Kärt.

Kuidas Waybiller aidanud on?

Ettevõtte esindaja esimesest muljest rääkides: “Olin üllatunud, kui palju aega Waybilleriga säästa võib”. Nende elu ja tööprotsess on muutunud oluliselt mugavamaks ning saatelehtede kontrollimisele kulub tunduvalt vähem aega kui varasemalt. Sealhulgas on Waybilleri ja Merit Aktiva raamatupidamisprogrammi integratsioon muutnud arvete loomise protsessi tunduvalt lihtsamaks.

Ettevõtte esindaja esimesest muljest rääkides: “Olin üllatunud, kui palju aega Waybilleriga säästa võib”.

Tulles tagasi eelmiste aastate juurde: “Kontrollimise protsess võis kesta päevi, aga nüüd nüüd teeme sama töö ära vaid paari tunniga. Enam ei pea ka saatelehti manuaalselt raamatupidamisprogrammi sisestama – Waybillerist saab arve luua vaid paari klikiga.”

Pärast Waybilleriga alustamist on Taital Trans saanud keskenduda ettevõtte arendamisele, mis omakorda mitmekordistab nende võimalusi edu saavutada!

Taital Trans kinnitab, et veoselehtede loomisel tekkivate vigade arv on vähenenud ja vigade tegemise võimalus on peaaegu välistatud. On jäänud veel vaid minimaalne risk valele nupule vajutada. “Kasutajate õiguste limiteerimine on ka hea lahendus” — juhatuse rollis kasutaja saab igale autojuhile erinevaid kasutusõigusi määrata. Kasutusõigusi saab vajadusel muuta vaid paari klikiga. Kärt mainis ka, et mobiilirakendus on kasutajasõbralik – saab jälgida, kust kuhu koormad liiguvad, ning kas kogused on õiged. Seda kõike saab ta teha otse mobiilirakendusest: „Ma ei pea enam sülearvutit kaasas kandma, et autojuhte abistada”.

Tulemused, investeeringu tasuvus ja tulevikuplaanid

Taital Trans on koostöös Waybilleriga astumas esimesi samme saamaks täielikult paberivabaks.

Ettevõtte esindaja tunnistab, et lisaks kokkuhoitud ajale on kontoripool keskkonnasõbralikumaks muutunud: „Kahjuks puudub meil täpne paberikasutusstatistika, kuid pärast Waybilleri tarkvaraga alustamist tellime printerpaberit tunduvalt vähem.”

taitaltrans

“Tänapäevasel kiirel ajal, mida rohkem digitaalseid lahendusi ettevõttes kasutada, seda parem” — ütleb Kärt.

Waybiller on igapäevaselt arenev tarkvara ning Taital Transi esindaja märgib, et Waybilleri meeskond on alati valmis personaalseid lahendusi leidma ja lisama tarkvarale soovitud arendusi.

Iga autojuht õppis tarkvara kasutamise selgeks ja nüüd saavad Taital Transi juhid iseseisvalt Waybilleri kasutamisega hakkama. “Seal pole midagi karta — meil kulus vaid paar päeva, et täpselt mõista kuidas e-veoselehti luua ning saada vastused kõikidele küsimustele”.

“Esimene asi, mis mulle pärast Waybilleri mainimist pähe tuleb, on selle lihtsus. Antud tarkvara tegi meie töö oluliselt lihtsamaks.”

taitaltrans1 scaled

Kui soovite ka enda ettevõttes elektroonilised veoselehed kasutusele võtta, siis võtke julgelt Waybilleri meeskonnaga ühendust e-mailil waybiller@waybiller.com või telefonil +372 699 1636.

Aitame paberil saatelehed teie ettevõttes asendada täielikult digitaalsete saatelehtedega ning liidestada Waybilleri ka teie raamatupidamistarkvaraga.

Perioodil 01.08.2020–31.07.2023 viib Waybiller OÜ ellu projekti (EU53940) “ Elektroonilise veoselehe infosüsteemi Waybiller arendamine / Development of digital waybill software Waybiller.com”, mida on toetatud Norway Grants Green ICT põhiprogrammi poolt. Lisainfot projekti kohta leiab Waybilleri kodulehelt (https://waybiller.com/).