Kuidas TREV-2 e-veoselehti kasutades oluliselt aega kokku hoiab?

TREV-2 Grupp kasutab Waybilleri e-veoselehti

TREV-2 Grupp valis Waybilleri

TREV-2 Grupp otsustas valida endale partneriks Waybilleri, mis on kõige kasutajasõbralikum e-veoselehtede infosüsteem Eestis. Waybilleril on olemas mugavad autojuhirakendused nii veebipõhiselt kui ka iOS ja Android rakendustena, mis teevad e-veoselehtede loomise autojuhtidele äärmiselt lihtsaks ja mugavaks.

1wIkYKdkmkXglCmEHTStQsA

Kuidas hindate e-veoselehe kasutamist võrreldes paberil saatelehega?
E-veoselehtede kasutuselevõtt võib tunduda esmapilgul väga keeruline ja aeganõudev, aga õnneks ei ole see üldse nii — kasutamine on tegelikult üle ootuste lihtne.

Kas e-veoselehtede kasutamine hoiab kokku aega aruannete koostamisel ja kontrollimisel?
Jah! Tänu e-veoselehele on igapäevaselt materjalide koguste ja masinate kontrollimine oluliselt lihtsam.

Kas e-veoseleht annab teile parema ülevaate objektile toodud materjali kogusest nii reaalajas kui ka ajalooliselt?
E-veoseleht annab võimaluse iga koorem eraldi koheselt üle kontrollida. Jääb ära vajadus saatelehte käsitsi allkirjastada ja kontrollida masinate kandevõimet. Objektijuht näeb reaalajas, kas auto on koorma kätte saanud või milline materjal on parasjagu teel.

Kuidas on läinud töötajate/alltöövõtjate koolitamise protsess?
Alltöövõtjate koolitamine ja e-veoselehtede kasutamise nõudmine vajab aega, kuna osade ühemehefirmade ja vanemate autojuhide harjumuste muutmine tekitab neis tõrksat suhtumist. Samas, kui nad on e-veoselehte juba paar korda loonud, siis on nad ära harjunud. Aega võtab ka enda meeskonna koolitamine, uute objektide ja lähtekohtade tekitamine, lähtekohtadesse materjalide lisamine ja nende asukohtade määramine.

Kui suur on ajaline võit järelvalveorganitele saatelehtede edastamisel?
Ajaline võit seisneb selles, et koheselt on teada objektile saabunud materjalide kogus ja seda ei pea käsitsi arvutama. Suure võidu annab ka asjaolu, et autoettevõte esitab Waybilleri aruande koos arvega ja seda pole vaja siis enam läbi arvutada.

Kas arvate, et TREV-2 läheb 100% üle digitaalsetele saatelehtedele? Mis võivad olla suurimad takistused üleminekul? Mis ajahetkeks võiks üleminek olla lõppenud?
Päris 100% kasutuselevõtt pole hetkel veel võimalik. Pilootprojekt näitas, et kõik autojuhid ei ole veel valmis e-veoselehte kasutama — peamiselt seetõttu, et neil on nuputelefonid või nad on vanem generatsioon, kes ei ole kiirete uuendustega harjunud. Mõnes piirkonnas takistas pilootprojekti käigus e-veoselehe loomist ka levi puudumine. Pilootprojekti käigus tekkis veel vigu sellest, et autojuhid valisid vale lähtekoha, materjali või koguse ja see tekitas mõningast segadust.
Küll aga TREV-2 liigub 100% e-veoselehtede suunas, aga täielik üleminek võtab aega tõenäoliselt veel paar aastat.

Millal e-veoselehed Eestis kohustuslikuks muutuvad?