Kontaktivabad veod e-veoselehega

Kontaktivabad veod e-veoselehtede tarkvara Waybilleriga

Seoses COVID-19 levikuga ning Eestis hetkel kehtiva eriolukorraga on üha olulisem vältida inimkontakte, et pidurdada viiruse levikut. Viirus ei levi aga ainult inimeselt inimesele, vaid võib edasi kanduda ka paberi peal veoselehti (või saatelehti) omavahel vahetades. Siinkohal tuleb appi elektrooniline veoseleht, mis võimaldab veo teha kontaktivabalt ning ühtlasi edastada saatelehe andmed ka automaatselt ettevõttes kasutatavasse raamatupidamistarkvarasse.

Suurematest ettevõtetest on kontaktivabad veod juba kasutusele võtnud Põllumeeste ühistu KEVILI, Nordecon, TREV-2 Grupp, KMG, Eesti Killustik, Lääne Teed, PK Oliver ja paljud teised. Nad on e-veoselehtede loomiseks valinud kõige populaarsema e-veoselehtede tarkvara Eestis — Waybilleri.

Waybillerit on äärmiselt lihtne kasutada, kuna Waybilleril on olemas mugavad Android ja iOS rakendused, millega saab autojuht ise lähtekohas e-veoselehe luua, kasutades enda nutiseadet. Kui lähtekohas on kaal, siis on võimalik e-veoselehe jaoks vajalikud andmed pärida ka otse kaalust ning autojuhi kohustuseks jääb vaid vedu alustatuks märkida. Läbi Waybilleri tarkvara näevad loodud e-veoselehte kohe kõik veoga seotud osapooled — saatja, vedaja ja vastuvõtja. Samuti on võimalik veoki asukohta jälgida reaalajas kaardil. Sihtkohta jõudes saab vastuvõtja enda nutiseadmega e-veoselehe ühe klõpsuga vastu võtta ning vastuvõetud e-veoseleht edastatakse kõikidele osapooltele ka e-mailile.

Lisaks on Waybilleril olemas ka hästi dokumenteeritud API, mis võimaldab e-veoselehe andmed pärida endale automaatselt raamatupidamisse. See tähendab, et kogu veo jooksul ei pea paberit üldse puutuma ning ka raamatupidajate elu muutub oluliselt lihtsamaks, kuna nad ei pea käsitsi saatelehti enam raamatupidamisse sisestama. Waybiller toetab täna juba erinevaid raamatupidamistarkvarasid (nt Merit Aktiva, Directo, MS Dynamics jpt) ning oleme seda nimekirja järjest pikendamas.

E-veoselehe kasutamine võimaldab lisaks kontaktivabadele vedudele vedada Eesti teedel ka 52-tonnise tegeliku massiga autorongiga. See tähendab omakorda seda, et korraga saab rohkem kaupa vedada ning veo omahind läheb väiksemaks.

1wNV6H0lZnFHtNpMU3iQOGw

Kui olete seotud Transpordiameti objektidele materjalide tarnimisega, siis soovitame elektroonilised saatelehted kasutusele võtta juba täna. Nimelt plaanib Transpordiamet aastal 2022 kõikidel enda objektidel teha e-veoselehed kohustuslikuks ning siis on teil juba tagatud sujuv üleminek pabersaatelehtedelt digitaalsetele.

Kui soovite ka enda ettevõttes elektroonilised veoselehed kasutusele võtta, siis võtke julgelt Waybilleri meeskonnaga ühendust e-mailil waybiller@waybiller.com või telefonil +372 5397 0000 (Kert Kaspar). Aitame paberil saatelehed teie ettevõttes asendada täielikult digitaalsete saatelehtedega ning liidestada Waybilleri ka teie raamatupidamistarkvaraga.