JUHEND: Veotellimuse kasutamine

Waybiller - veotellimused

Waybilleris on mitmeid võimalusi, kuidas kauba saatedokumenti luua saab: e-veoselehe saab vormistada saatja (kui see luuakse näiteks otse kaalust), e-veoselehe saab vormistada autojuht ise või siis saab logistik luua töökäsu, mille alusel luuakse e-veoseleht. Seda töökäsku nimetatakse Waybilleris veotellimuseks ning käesolevas juhendis oleme kirjeldanud, kuidas veotellimust luua, muuta ja tühistada.

Nagu juba öeldud, siis Waybilleri veotellimus on logistiku poolt loodud töökäsk autojuhile, mida luues saab määrata, millal ja kus toimub laadimine, mis kaupa tuleb laadida, milline on eeldatav kauba kogus, milline veok ja autojuht kaupa veab ja kuhu peab kauba toimetama.

Iga veotellimus on loodud konkreetsele autojuhile ja see tähendab, et veotellimuse alusel saab vedu teostada vaid see konkreetne autojuht, kes on määratud tellimust teostama. Autojuhti ei pea otseselt määrama veotellimuse looja, vaid ta võib määrata vaid ka veofirma ning veofirma omakorda saab tellimuse määrata konkreetsele autojuhile. Kõik veotellimusega seotud osapooled (kauba saatja, veofirma, vastuvõtja) näevad loodud veotellimusi juhatuse moodulis ja saavad kõikide endaga seotud veotellimuste hetkeolukorda reaalajas jälgida.

1SadiNICkNn12bbBqOgd7mg

Kui veotellimus on loodud, siis saadetakse selle kohta teavitus veofirmale ning soovi korral ka veoga seotud autojuhile. Loodud veotellimust on võimalik ka muuta ja tühistada. Tühistamise puhul peab alati lisama ka põhjuse.

Autojuhil on loodud veotellimusele lihtne ligi pääseda läbi Waybilleri mobiilirakenduse (iOS & Android) või ka läbi brauseri (https://waybiller.com). Veotellimuste alusel vedude teostamine võib tunduda keeruline, aga tegelikult on väga lihtne ja sellega on hakkama saanud igas vanuses autojuhid. Samamoodi on veotellimuse vastuvõtmine muudetud autojuhile võimalikult lihtsaks. Kui autojuht siiski hätta jääb, siis Waybilleril on ka 9-17 kättesaadav klienditugi, kuhu küsimuste korral pöörduda: +372 699 1636

Autojuhi jaoks esimene samm on avada enda nutiseadmes Waybilleri äpp või minna brauseris lehele https://waybiller.com. Edasi peab ta enda kontoga sisse logima. Selleks läheb autojuhil vaja e-maili aadressi ja parooli. E-maili aadress on see, millega talle konto loodi ja kuhu saadeti link parooli määramiseks. Parooli saab iga autojuht endale ise valida.

Pärast sisse logimist tuleb autojuhil valida esmalt ettevõte, kelle all ta tööd teeb.

Seejärel peab ta klõpsama nupul “Veotellimus” ja autojuhile kuvatakse ajalises järjestuses kõik talle määratud töökäsud.

Järgmisena tuleb autojuhil valida sõiduk, millega ta vedu teostab. Sõidukite valikus kuvatakse kõik veofirma alla lisatud sõidukid ja autojuht saab neid kõiki ka valida.

1RBHGBvRunt7HTUCKAgOBUA

Kui autojuht korrektset sõidukit valikust ei leia, siis peab ta sellest logistikule teada andma ning logistik saab juhatuse rollis olles “Sõidukid” menüü alt veoki mugavalt lisada.

Pärast sõiduki valimist saab autojuht töökäsu andmed üle kontrollida ning vajutada nupule “Alusta sõitu lähtekohta”. Selle tegevusega kinnitab juht veotellimuse ja veotellimuse staatuseks saab “Teel lähtekohta”.

1iM rb3BOS nkrSfGXZeBqg

Veok saab nüüd hakata liikuma lähtekoha poole, et koorem peale võtta.

Kui juht jõuab lähtekohta, siis esmalt laeb ta koorma peale ning siis avab Waybilleri, lisab omalt poolt veotellimuse külge kaalu ja vajutab nupule “Koorem peal”. Selle tegevuse järel on veotellimus staatuses “Teel sihtkohta”. Samuti luuakse autojuhile sellel hetkel veotellimuse andmete põhjal digitaalne saateleht, millele pääsevad läbi Waybilleri ligi ka kõik veoga seotud osapooled — kauba saatja, vedaja ja vastuvõtja.

1Tnk9yWAv2pukNOtyzyMHIA

Veok saab nüüd hakata liikuma sihtkoha poole, et koorem maha laadida.

Sihtkohta jõudes saab autojuht e-veoselehe lõpetada, vajutades nupule “Lõpeta sõit”. Seejärel saab autojuht lisada sõidetud kilomeetrid ning vajutada nupule “Edasi”. E-veoselehel kuvatakse nii autojuhi poolt sisestatud, kui ka Google Mapsi järgi arvutatud kilomeetreid. Pärast seda liigub veotellimus staatusesse “Sihtkohas” ja samamoodi liigub ka e-veoseleht staatusesse “Sihtkohas”.

Digitaalse saatelehe külge on võimalik igal osapoolel lisada kommentaare. Samuti saab autojuht lisada sinna pilte.

Koorma vastu võtmiseks on Waybilleris mitu võimalust:

  • Kui kliendi raamatupidamistarkvara (või mõni muu enda infosüsteem või kaal) on Waybilleriga liidestatud, siis saab koorma vastu võtta otse raamatupidamistarkvaras (või mõnes muus enda infosüsteemis või kaalus), märkida seal vastu võetud kogused ning see märgitakse automaatselt vastu võetuks ka Waybilleris.
  • Kui klient kasutab ise Waybillerit, siis saab ta koorma vastu võtta ka Waybilleris, logides enda konto alt sisse, lisades vastuvõetud kogused ja kinnitades vastu võtmise.
  • Kui klient Waybillerit veel ei kasuta, siis saab sellistes sihtkohtades märkida, et vastu võtta saab ka autojuht ise. Sellisel juhul saab autojuht (või koha peal olev vastuvõtja) märkida nutiseadmes vastu võetud kaalu, lisada allkirja ning koorma vastu võtta. Allkiri lisatakse ka e-veoselehe PDF versiooni külge. Juhul kui sihtkohas ei ole kellegilt allkirja küsida, siis saab autojuht lisada saatelehe külge ka enda allkirja.

1djiqW bOv1z9Tztj8llicQ

1F74KT811Fc3QEIYpeIpkfA

Kõik veotellimusega seotud osapooled näevad Waybilleris igal ajahetkel veotellimuse staatust:

1) Uus: veokile on veotellimus loodud, aga sõitu ei ole veel alustatud.

2) Teel lähtekohta: veok sõidab lähtekoha poole.

3) Teel sihtkohta: veokil on koorem peal ja ta liigub sihtkoha poole. Sellel hetkel on loodud ka e-veoseleht.

4) Sihtkohas: veok on jõudnud sihtkohta.

5) Vastu võetud: koorem on maha laetud ja vastu võetud.

6) Tühistatud: veotellimus on tühistatud.

Kui teil on lisaküsimusi või kui teie ettevõte soovib enda ettevõttes e-veoselehed kasutusele võtta, siis kirjutage meile juba täna. Hea meelega nõustame teid kõikides e-veoselehtede kasutuselevõtuga seotud küsimustes ning aitame liidestada kaalusüsteemide ja raamatupidamistarkvaraga!

Kirjutage waybiller@waybiller.com või helistage +372 699 1636 (9-17 klienditugi).