Eesti Skype’i-pioneerid investeerisid paberivabasse tulevikku

Eesti iduettevõte Waybiller plaanib muuta kogu maailmas logistika paberivabaks ning teatas 500 000 euro suuruse investeeringu kaasamisest. Investeeringu tegi Skype-i kaasasutajatele kuuluv investeerimisettevõte Ambient Sound Investments (ASI), mis on märk suurest usaldusest ettevõtte vastu.

 

Waybilleri eesmärk on muuta logistika täielikult paberivabaks: firmad saavad asendada oma paber-saatelehed elektroonilistega ehk kolida selle osa tööst mobiilirakendusse. „Maailmas trükitakse iga päev miljoneid paberil saatelehti, mille annaks asendada elektroonilisega ning hoida sellega kokku nii kulusid kui ka säästa keskkonda. Kaubavedude äris, metsanduses ja põllumajanduses tähendab Waybilleri pakutav uuendus raha kokkuhoidu, vähem aega haldustöödele ning vähem probleeme kaupade kohaletoomise ja vastuvõtmisega,“ rääkis Waybilleri kaasasutaja Ivar Merilo.

 

Waybilleriga on liitunud ligi 6000 ettevõtet Eestist ning edasi on ettevõte laienemas Skandinaaviasse. Investeeringu teinud ASI tegevjuht Tauno Tats näeb Waybilleril suurt tulevikku. „Mitmete suurte tegijate nagu näiteks Nordecon ja TREV-2 südamed võitnud Waybiller on ennast Eestis selgelt tõestanud. Usume, et sama märkimisväärne edu saadab firmat ka Skandinaavias ning see on alles algus,“ rääkis Tats ettevõtte plaanidest. 

 

Digitoodete arendamisele keskendunud Thorgate’ist välja kasvanud Waybiller sai värske rahaeralduse teises investeeringute kogumise ringis. Thorgate grupi juhatuse esimehe Raido Pikkari hinnangul on investeering märk suurest usaldusest. „Ambient Sound Investments on olnud Eesti iduäri üks peamisi käivitajaid – kuhu nemad on ajalooliselt investeerinud, seal on ka sageli rohkemat kui esmamulje näitab,“ märkis ta.

Thorgate’i ja ASI juured on Pikkari sõnul samas digitaalses ökosüsteemis. „Samas julgeme me mõlemad panustada ka traditsioonilistesse valdkondadesse – teha pika perspektiiviga strateegilisi investeeringuid.“

 

Thorgate on peamiselt digitoodete arendamisele keskendunud ettevõte, mille juures tegutseb riskikapitalifirma Thorgate Ventures, mis investeerib ja arendab idufirmasid, mille näide on ka Waybiller.

Ambient Sound Investmentsi lõid Skype’i eestlastest kaasasutajad ning see tegutseb investeerimisettevõttena, hallates 200 miljoni euro suurust portfelli.

 

LISAINFO:

Kreete Mi Rand, Waybiller OÜ, kreete@waybiller.com