Digitaalse kaubaveo paneel sTARTUp Day’l Waybilleriga

Eelmisel nädalal oli Waybilleril võimalus osaleda sTARTUp Day 2022 raames toimunud seminaril Executive Day, modereerides päeva peamist, logistika digitaliseerimsiele pühendatud teemaplokki. Selles osalesid DBD Eesti peadirektor Remo Kirss, Cargoson asutaja ja CEO Ülari Kalamees ja eestlaste poolt arendatud kaubavedude telemeetria tarkvara Sixfold looja Jaak Laineste. Viimane on täna osaks Euroopa suurimas logistikaplatvormis Transporeon. Päeva avas Eesti peaminister Kaja Kallas .

Küsimuste ja diskussiooni peamiseks teemaks oli kaubavedude areng ja selle väljakutsed seoses digitaliseerimisega. Rääkides isiklikest kogemustest toodi välja ka suund keskkonna jalajälje mõõtmise ja vähendamise osas sest autotransport on suurim kasvuhoone gaaside tootja, moodustages näiteks USA’s 27% ja Euroopas vaid pisut vähem kogu CO2 emissioonist. Kaubavedu peab muutuma rohelisemaks, mida kinnitas päeva esimeses pooles esinenud Ragn-Sellsi äriarenduse juht Rainer Pesti ja päeva viimases plokis Cronimet Eesti juhatuse liige Eva Pedjak. 

Kõik panelistid rõhutasid vajadust muuta kaubavedu paberivabaks kuid teha seda targalt, andmete korduvkasutuse ja süsteemide ühendamise kaudu, mis on ka tänane vedude tellijate ootus. Ettevõtted ei soovi tingimata teada, kus nende veosed ja veokid asuvad, kuid oluline on teadmine, kas veos jõuab õigeaegselt kohale või on teel tekkinud takistusi, millest on tarvis võimalikult aegsasti teada anda. 

picwithinthetext 1

Oluline on tagada ka andmekaitse sest ettevõtted, kes on oma tegevuse muutnud paberivabaks ja läinud üle digitaalsele protsessile, on süsteemide kaudu haavatavamad ning süsteemi usaldusväärsuse tagamiseks peab kaitse olema tugev. 

Kui soovid teada rohkem digitaalsest kaubaveost ning oma ettevõttega hakata kasutama e-veoselehti, siis võta ühendust kirjutades waybiller@waybiller.com või helistades +372 606 8120