Ajaplaneerimine on logistika produktiivsuse võti

Aeg on iga ettevõtte kõige väärtuslikum resurss. Eriti tõsi on see muidugi logistikavaldkonnas, kus kõik ootasid oma saadetist juba eile. Tarneahel koosneb paljudest osapooltest ja etappidest, iga toiming tuleb täpselt koordineerida ning kohale toimetada. Ajaraisk mõnes sammus või etapis mõjutab neid kõiki ja võimendub pea märkamatult. Iga viga võib keeruka süsteemi kiirelt tasakaalust välja lüüa.

See omakorda toob kaasa saadetiste hilinemise ja klientide ning äripartnerite meelepaha. Ebaefektiivsusel on ka selge rahaline hinnalipik — alates raisatud töötundidest ning lõpetades teenuse madalama kvaliteedi ja hinnaga.

  • Sea prioriteedid — pakiline ei tähenda alati olulist. Hoia suurt pilti silme ees ning tegele ennekõike asjadega, mis on sinu äri jaoks tõeliselt olulised.
  • Eemalda kõik tarbetud takistused — vaata detailideni üle oma andmesisestus, saadetise käitlemine, arveldamine jmt. Protsesside standardiseerimine ning lihtsustamine on ühekordne investeering, aga võib anda suure kasu.
  • Tee see enda jaoks lihtsaks — ajaplaneerimisega võib end ajada hullumise äärele ning üritada mõõta ja hallata iga pisiasja. Selle asemel keskendu n-ö lihtsatele võitudele, ehk sammudele, mida saad kohe praegu ette võtta ning millest on kindlasti palju võita.

Üks sellistest lihtsatest võitudest logistikas on e-veoselehtede kasutuselevõtt. Waybiller pakub traditsiooniliselt paberil veoselehtedele tõhusamat alternatiivi digitaalsete saatelehtede näol. Veoselehe saab vaid mõne klikiga luua otse nutiseadmes ning saadetisest on reaalajas ülevaade kõigil osapooltel (saatja, vedaja, vastuvõtja). Lõpuks saab kõigi veoste kohta välja võtta ka põhjaliku aruandluse.

1hH7oTMiMe CPIrjRyl3AGA

E-veoseleht muudab logistika päriselt paberivabaks. Veose haldamine on palju kiirem, kaob tüütu käsitsi paberitöö ning andmeid pole enam vaja eraldi tabelisse või raamatupidamistarkvarasse sisestada. Kokkuvõttes tähendab see nii aja- kui paberisäästu, samuti vähem vigu ning vaidlusi.

Reaalajas asukoha ülevaade aitab planeerida saadetise kohalejõudmist ning hoiatab osapooli võimalikest hilinemistest. Nii saab kauba vastuvõtja täpselt arvestada kohalejõudmisaega, mahalaadimiseks vajalikku tööjõudu ning ajastada järgmisi samme. Samas kui vastuvõtja on parajasti ülekoormatud, saab ta veokijuhti aegsasti võimalikust viivitusest ette hoiatada.

Võidetud ajast pole suuremat kasu, kui seda õigesti ei rakendata. E-veoselehe suurim võit on töötajate suurem fokusseeritus ning motiveeritus. Nüri paberil käsitöö on teadagi veaohtlik ja väsitav. Uuenduslikud lahendused nagu e-veoseleht lasevad töötajatel keskenduda oma põhitööle.

Näiteks Taital Trans võttis Waybilleri kasutusele 2020. aasta alguses ja ütleb, et paberil veoselehtede haldamine võttis neil varem iga kuu 2–3 tööpäeva. Nüüd kulub neil sellele iga kuu vaid mõni tund, mis tähendab sadu kokkuhoitud töötunde iga kuu. Taital Transi töötajad saavad ülejäänud aja pühendada sellele, mis on tõeliselt oluline — oma ärile ning eesmärkidele.

Tahad ka oma ettevõttes aega võita? Kirjuta meile waybiller@waybiller.com või helista numbril +372 5397 0000 (Kert Kaspar).